Dlaczego warto zdecydować się na zasłony krótkie

Dlaczego warto zdecydować się na zasłony krótkie

Wpadające promienie słoneczne przez okno potrafią rozświetlić prawie każde pomieszczenie, wprowadzając przy tym poprawę nastroju. Dlatego za dnia najczęściej decydujemy się na odsłonięcie okien w celu wpuszczenia światła do pokoju. W przypadku nocy strategia jest kompletnie inna, odcinamy się od światła zewnętrznego emitowanego przykładowo przez lampy na drodze. Całe to działania ma na celu wprowadzenie przytulnej atmosfery i pozbycie się drażniącego światła podczas zasypiania. Do wyboru mamy zasłony, które całkowicie ograniczyć dostęp światła albo takie, które wprowadzając zredukowaną ilość słońca. Istnieje wiele sposobów na zasłanianie okien i wpływ na ich popularność ma aktualnie panująca moda aranżacyjna. Jednak najczęściej spotykane są zasłony i nie byle jakie tylko zasłony krótkie ze sklepu online.

Rodzaje materiałów na zasłony krótkie

Powieszone zasłony mogą wprowadzić znaczące zmiany w danym pomieszczeniu. Z tego też powodu przed każdym zakupem musimy pomyśleć o efekcie, jaki chcemy uzyskać, wieszając zasłonę. Na pierwszy rzut oka ważnym wydaje się wybór koloru albo różne zdobienia. Jednak główną rolę w tym przypadku odgrywa materiał, jaki został wykorzystany do stworzenia konkretnej krótkiej zasłony. Na rynku tekstylnym znajdziemy wiele zasłon, które zostały uszyte zarówno z materiałów pochodzenia naturalnego, jak i sztucznego. Do dyspozycji mamy wiele sklepów specjalizujących się w sprzedaży zasłon krótkich i nie tylko. Warto zaznaczyć, iż nie tylko właściwości dekoracyjne są ważne, poza tym funkcjonalność danej zasłony jest równie istotna. Jak już wcześniej wspomniałem, muszą chronić przed słońcem dodatkowo przed wzrokiem wścibskich sąsiadów oraz chłodem. Istnieje wiele tkanin, z których jesteśmy w stanie wykonać zasłony. W zależności od potrzeb można wybrać zwiewny woal, szyfon lub tiul, cięższy len czy bawełnę.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania materiału?

Rodzaj tkaniny powinien zostać wybrany na podstawie stylu panującego w pokoju i jednocześnie zaspakajać nasze potrzeby. Z im mniejszym pokojem mamy do czynienia, tym lżejsze zasłony będą udane. Do małych pokoju nadaje się tiul, szyfon oraz woal. Potrafią zmniejszyć dostępność światła, lecz nie całkowicie ograniczyć dostępność pomieszczenia do jasności. Do większych miejsc w domu możemy dostosować już nieco cięższy kaliber. Mowa o efektownych atłasach lub welurach zasłony zapewnią przytulny mrok. Pokoje wychodzące na ulicę wręcz potrzebują zasłony z cięższego materiału.

Czy warto postawić na krótkie zasłony

Czy warto postawić na krótkie zasłony

Zasłony krótkie są na pewno bardziej wygodne w regulacji oraz w pielęgnacji, co jest bardzo ważne w kuchni. Nie przeszkadzają w otwarciu okien i do tego pozwalają wykorzystać parapet jako powierzchnię roboczą dodatkową. To wszystko sprawia, że wybór krótkich zasłon kuchennych jest wygodny, jak i logiczny.

Jakie są zalety krótkich zasłon?

Jak wiemy doskonale, zasłony kuchenne muszą spełnia wiele wymagań. Jest to stylowy wygląd, łatwe mycie, trwałość, ukrywanie przestrzeni kuchennej przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów oraz osłanianie słońca.

Krótkie zasłony spełniają idealnie wszelkie te wymagania, a na dodatek mają cały szereg zalet w stosunku do swoich długich alternatyw. O czym mowa? Na pewno dekorują kuchnię i jednocześnie nie utrudniają użytkowania parapetu nawet w zamkniętej pozycji. Do tego dochodzi także skrócona konstrukcja, która wizualnie powiększa przestrzeń, co jest bardzo ważne w małych, jak i w wąskich kuchniach. Krótkie zasłony niezaprzeczalne są dużo łatwiejsze do zdejmowania oraz do wieszania. Są także łatwiejsze do prasowania oraz prania. Będziemy z nich na pewno zadowoleni.

Nowoczesne krótkie zasłony

Jeśli mówimy o modelach tradycyjnych zasłon, to wyróżniamy dwa główne style. Jest to styl rustykalny oraz miejsce. Tiul miejsce to tiulowe przesuwne zasłony w obu kierunkach. Mogą one być zarówno monofoniczne, jak i z przeróżnymi nadrukami. Takowe zasłony są bardzo eleganckie. Jest to niezaprzeczalne. Dla nich zwykle są stosowane takie materiały jak organza, len, czy też bawełna.

Z kolei w rustykalnym stylu znajdują się falbanki, jak i sporo rysunków. Zasłony te cieszą się bardzo dużą popularnością, ale jednak klienci w obecnych czasach poszukują nowoczesnych zasłon do swojej kuchni.

Bardziej nowoczesne i jednocześnie niezmiernie popularne są zasłony do kuchni rolkowe i rzymskie. Ten rodzaj zasłon jest bardzo łatwy w użyciu, dobrze wykonują swoje zadania, a na dodatek są odporne na zanieczyszczenia. Nowoczesne zasłony krótkie można łatwo i jednocześnie wygodnie zawiesić. Szczególnie mowa o zasłonach rolkowych. Możemy nie tylko je przymocować do zawiasów, ale także do okiennych klap, a w razie jakiejkolwiek potrzeby możemy je swobodnie stosować także z zasłonami lekkimi tiulu.

Wybór należy do nas. Sami najlepiej wiemy, co nam się podoba oraz jaki mamy styl. Wybór na rynku jest ogromny. Na pewno każdy z nas znajdziemy idealne dla siebie zasłony. Oferta jest bardzo szeroka. Zapoznajmy się z ofertą zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych.

Krótkie zasłony do poszczególnych wnętrz

Krótkie zasłony do poszczególnych wnętrz

Zasłony odgrywają ważną rolę w wyposażeniu każdego pomieszczenia. Są one wybierane na podstawie ogólnego schematu kolorów. Specjaliści nie zalecają stosowania ciemnych lub ponurych kolorów, ponieważ nie będą one podkreślać walorów wnętrza.

Aby zaakcentować otwór okienny i udekorować pokój, należy rozważyć wszystkie odmiany zasłon do sypialni. Mogą być długie lub krótkie, surowe lub bogate, monochromatyczne lub wzorzyste. Nie jest łatwo znaleźć odpowiedni model, dlatego rozważmy, w jakich pomieszczeniach warto zastosować tego typu zasłony.

Gdzie wieszać krótkie zasłony?

Właściwie dobrane zasłony w sypialni mogą rozwiązać wiele problemów. Idealnym rozwiązaniem jest zasłonięcie okna w sypialni latem i zimą. Będzie można je zmieniać nie tylko pod koniec sezonu, ale także w zależności od nastroju. Wybierając krótkie zasłony do sypialni, należy kierować się praktycznością i harmonią z wystrojem wnętrza.

Tradycyjnie krótkie zasłony stosuje się głównie w kuchni. Trudno się nie zgodzić, że 2-3 razy w miesiącu zdejmowanie i doprowadzanie do idealnej czystości długich zasłon kuchennych jest bardzo trudne i niepraktyczne. Dlatego krótkie zasłony są idealne do małej kuchni.

Zasłony o długości równej długości parapetu będą doskonale wyglądać w małym salonie lub jadalni. Jeśli obszar pod otworem okiennym jest zagracony meblami, długie zasłony byłyby tu niepraktyczne. Jakość i piękno tekstyliów nie zostaną docenione i nie będą widoczne z powodu mebli.

Krótkie zasłony to jedyna opcja dekoracji okna w pokoju dziecięcym, jeśli dziecko jest bardzo aktywne. Długie zasłony mogą się zabrudzić lub podrzeć, a nie ma sensu ich codziennie obszywać ani prać. Alternatywą są krótkie zasłony sięgające do parapetu z wizerunkami ulubionych postaci z kreskówek. Do wyboru jest wiele wzorów zasłon i łatwo jest znaleźć najbardziej odpowiednią dla dziecka.

Krótkie zasłony jako element ozdobny w sypialni

Krótkie zasłony można wykorzystać do oryginalnego udekorowania wnętrza sypialni. Nie ma ustalonych zasad, zgodnie z którymi w sypialni mogą wisieć tylko długie i ciężkie zasłony.

Z proponowanych opcji można wybrać taką, która nie tylko ozdobi konstrukcję okna, ale także niezawodnie zacieni pomieszczenie przed porannymi promieniami słonecznymi. Za pomocą zasłon można ukryć niedoskonałości okna i parapetu. Jeśli na zasłonach zawiesisz lambrekin, wysokość otworu okiennego zostanie optycznie zmniejszona.

Jeśli otwór okienny jest wąski, zasłony powinny być szersze. W przypadku bardzo małego okna w sypialni wystarczą zwykłe rolety lub żaluzje. Nie ma potrzeby ozdabiania ich wyszukanymi dekoracjami, aby nie podkreślać ich niewielkich rozmiarów.